אלופים במשימות חילוץ? הצטרפו ליחידת החילוץ העירונית

עיריית אשקלון ויחידת החילוץ העירונית מגן קוראות לכם להצטרף לשורות היחידה ולהתנדב למען הקהילה באירועי חירום וגם בזמן שגרה.
אם אתם מגיל 21 ומעלה ולאחר שירות צבאי או לאומי, בואו לקחת חלק בהתנדבות עם משמעות.

יחידת החילוץ 'מגן', בפיקודו של חיים אטיאס, ובשיתוף אגף הביטחון והחירום ברשות, מורכבת מעובדי עירייה ומתנדבים שהם מחלצים מיומנים וחובשים בהכשרתם. לאור המציאות הביטחונית באשקלון, רבים מהם למודי ניסיון בחילוץ נפגעים ולכודים מהריסות. את הניסיון הזה הם הביאו לידי ביטוי לאחרונה, לאחר שהצטרפו למשלחת חילוץ בטורקיה יחד עם יחידת 360, יחידת הסיוע הלאומי של ישראל על מנת לסייע בשטח באיתור נעדרים, פצועים ופינוי הריסות.

כיום, פעילים 40 מתנדבים ביחידה, אשר מספקים מענה ושירות שווה ערך ליחידות פיקוד העורף, עוברים הכשרות וקורסים רלוונטיים המקנים להם את היכולות לפעול ביסודיות ומקצועיות להצלת חיי אדם. המתנדבים נותנים שירות גם לכב"א, סיוע באיתור נעדרים בשיתוף משטרת ישראל ומענה בעתות חירום של רעידות אדמה וסבבי לחימה.

ביום חמישי, 18.05.2023, יערך כנס גיוס מתנדבים גדול ליחידת החילוץ 'מגן', בבית 'יד לבנים', בו יחשפו המתעניינים בפעילות הענפה של יחידת החילוץ, הכלים בהם משתמשים ועל מלאכת הקודש בה הם עוסקים.
אם גם אתם רוצים לקחת חלק בהגדלת החוסן הרשותי והעירוני הן בעתות חירום והן בימי שגרה זו ההזדמנות שלכם. מלאו את הפרטים בטופס לפניכם ונציגי העירייה יחזרו אליכם.